Decoratieve profielen bij uitstek in Maagdenburg
Voor dit project nemen we u mee naar het historische stadscentrum van Maagdenburg, de deelstaathoofdstad van Saksen-Anhalt in Duitsland, waar Dörthe Krüger Mähl, oprichter van MFG – Meisterbetrieb für farblich fachgerechte Gestaltung GmbH, en voor de derde keer gekroond tot Schilder van het Jaar (2024), een eersteklas renovatieproject heeft voltooid. Ontdek het volledige interview en de rondleiding door het huis in onze video op ons YouTube-kanaal.
Delen :
Dit project in de wijk Stadtfeld omvatte de volledige renovatie van een mooie, maar ietwat verouderde flat in een gebouw uit de Gründerzeit. De klant houdt van elegantie, esthetiek en classicisme en heeft een sterke band met de flat, waar ze al 25 jaar woont. Voor haar was deze transformatie ook een emotionele ervaring en het begin van een nieuw hoofdstuk.
Het resultaat van Dörthe Krüger Mähl overtreft niet alleen de verwachtingen van de klant, maar stelt ook normen voor hoogwaardig vakmanschap, vooral in het gebruik van sierlijsten en 3D-elementen.
In het hart van de flat, de woonkamer, is het wandtapijt de ster van de kamer geworden. De vloer, die ooit bedekt was met asfalt, werd stijlvol afgewerkt met een fijn visgraatparket en NOËL & MARQUET plinten. De voorheen donkere standaarddeuren werden geschuurd en wit geverfd en vervolgens omgetoverd tot verfijnde deuren in klassieke stijl door het gebruik van smalle wandlijsten. Het plafond, dat voorheen bedekt was met houtsnipperbehang, werd gestructureerd met geometrisch gerangschikte sierlijsten en geaccentueerd met een verlichtingsprofiel.
De kleine hal tussen de woonkamer en de eetkamer heeft een uniek hoogtepunt. Dörthe Krüger Mähl bedacht hier iets heel bijzonders, waar een kleine galerie met belangrijke familieschilderijen haar plaats zou vinden. Ze verrijkte het plafond van de gang met het PYRAMID wandpaneel, dat het plafond een prachtige driedimensionale structuur geeft dankzij het opvallende geometrische ontwerp. De gouden afwerking benadrukt het belang van deze ruimte voor de bewoners en wordt verder geaccentueerd door de IL9 profielen voor verlichting eronder.

De schilders van het jaar 2024 van MFG hebben deze transformatie uitgevoerd met decoratief lijstwerk en designelementen.

Zelfs de ingebouwde kledingkast in de hal werd aangepast aan de nieuwe look van de flat met een rozet die de deurknop siert. In de eetkamer verbergen hoogwaardige plinten (FL4 WALLSTYL) op een slimme manier leidingen, terwijl gladde muren en elegante deuren voor een aangename sfeer in de gang zorgen.
In de keuken werden bestaande houten panelen gecombineerd met NOËL & MARQUET lambrisering (WG1 WALLSTYL), wat resulteerde in een creatieve combinatie die samen met de W1 WALLSTYL profielen voor verlichting op de tegels een goed afgerond geheel vormde.
Zelfs in de badkamer kende creativiteit geen grenzen. Door de tegels te bedekken met decoratieve profielen (WL6 WALLSTYL) werd een harmonieuze overgang tussen de tegels en het behang mogelijk. Elke kamer werd een individueel kunstwerk, gekenmerkt door het scherpe gevoel voor design van NOËL & MARQUET en het vakkundige vakmanschap van MFG.